PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31670}

Tam, gdzie rosną poziomki

Smultronstället
7,9 32 029
ocen
7,9 10 1 32029
8,4 32
oceny krytyków
Tam, gdzie rosną poziomki
powrót do forum filmu Tam, gdzie rosną poziomki

Do pewnych ikon w historii kinematografii Polska dojrzewa z lekkim opoznieniem. Dobrze, ze chociaz istneija festiwale, na ktorych mozna takie filmy zobaczyc...

ocenił(a) film na 10
Icheb

widziałam ten film kilkakrotnie i wydaje mi się, że kiedyś również w polskiej TV... zatem dziwne trochę, że teraz robi się jego premierę... Aczkolwiek film bardzo zacny, (choc z dzieł Bergmana najbardziej sobie cenię "Personę"), jeśli ktoś jeszcze nie widział to niech nadrabia zaległości.

CatGoth

no dokladnie...nazywanie tego premiera jest chyba pewnym naduzyciem no ale pewnie dziala dobrze jesli chodzi o promocje...z drugiej storny dobrze ze bedize okazja po raz kolejny obejrzec ten film...:))

kocislaw6

Nie nadużycie bo film nigdy nie trafił do polskich kin prócz pokazów festiwalowych lub przeglądowych

premiera jest wtedy gdy wchodzi coś do repertuarów

przykład, gdyby opera "Lakme" która nie była grana nigdy w polsce była gdzieś wystawiana była by polską premierą, a jeśli przyjechał by np Royal Opera House do opery narodowej i wystawili "Lakme" to nadal uznawano by że nigdy nie grano w polsce "Lakme"

tak to już działa i takie są tego prawa


pozdr.

Icheb

No, raczej go obejrzę, Personę tez mam zamiar, ale jak zobaczyłem datę premiery w świecie, a później polską, to już chciałem dzwonić do mojego okulisty, ale jak się bliżej temu przyjrzałem to mówię nie, lepiej będzie do psychologa:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones